Systemy Pocztowe

W obecnych czasach poczta elektroniczna stała się jedną z głównych form komunikacji dlatego też niezwykle ważne jest by funkcjonowała ona w sposób sprawny oraz bezawaryjny. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju komunikacji jest szybki dostęp do informacji oraz możliwość natychmiastowego reagowania. Systemy pocztowe mogą służyć jako doskonała platforma komunikacyjna dla współpracowników jednej firmy znacznie ułatwiając jej funkcjonowanie. Stanowią również bardzo wygodny sposób kontaktu z obecnymi oraz potencjalnymi klientami a także dostawcami.
 
Przy doborze odpowiedniego systemu pocztowego niezwykle ważne jest dostosowanie go do indywidualnych potrzeb klientów oraz rodzaju prowadzonej działalności tak aby mógł w pełni sprostać obecnym oraz przyszłym potrzebom.

SOLTEGRO oferuje następujące rozwiązania poczty elektronicznej:
 • Microsoft Exchange Server (usługa dostępna zarówno lokalnie jak i w chmurze)
 • Google Apps dla firm (usługa dostępna w chmurze)


System pocztowy to nie tylko wymiana korespondencji elektronicznej ale również kompletna platforma umożliwiająca współdzielenie informacji w Twojej firmie.

 • Pełny dostęp do danych w każdym momencie oraz z dowolnego miejsca
Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu poczty elektronicznej wszyscy użytkownicy posiadają pełny dostęp do danych bez żadnych ograniczeń czasowych oraz z dowolnego miejsca na świecie. Przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii przechowania danych w chmurze Twoje e-maile a także kontakty biznesowe są w pełni bezpieczne a Ty możesz korzystać z nich zarówno przy użyciu komputera, telefonu komórkowego jak również za pomocą przeglądarki internetowej.

 • Gwarancja pełnego bezpieczeństwa przechowywanych danych
Wykorzystanie systemów pocztowych stanowi również gwarancję bezpieczeństwa przechowywanych informacji  oraz ochrony danych. Daje ono  możliwość szyfrowania naszej poczty elektronicznej a także pozwala na regularne tworzenie kopi zapasowych niezbędnych w przypadku wystąpienia awarii.
Jedna z funkcji pozwala również na zablokowanie możliwości przypadkowego przesyłania poufnych danych osobom nieupoważnionym.

 • Ułatwione odzyskiwanie danych po awarii
Znaczącą zaletą systemu jest również łatwość w przywracaniu danych po wystąpieniu nieprzewidzianych awarii. Od dziś nie musisz się martwić o bezpieczeństwo przechowywanych informacji które bez trudu możesz odzyskać i niemal natychmiastowo powrócić do normalnej pracy.
 

Możliwości jakie daje nam wdrożenie zintegrowanego systemu wymiany poczty elektronicznej:
 • Ujednolicony system wymiany poczty elektronicznej
 • Wspólna książka adresowa
 • Współdzielone kalendarze firmowe umożliwiające podgląd i planowanie zadań innym osobom
 • Zarządzanie zadaniami i ich podział pomiędzy członkami zespołu
 • Możliwość udostępniania plików oraz poczty elektronicznej współpracownikom
 • Nie ograniczony dostęp do systemu w dowolnym miejscu
 • Doskonała współpraca z powszechnie znanymi klientami pocztowymi takimi jak Microsoft Outlook
 • Bardzo dobra  integracja Exchange Server z innym oprogramowaniem firmy Microsoft np: Sharepoint czy Lync
 • Profesjonalna poczta elektroniczna dla Twojej firmy we własnej domenie (np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Systemy pocztowe dla Twojej organizacji mogą być wdrożone lokalnie w siedzibie firmy (wymaga to zakupu sprzętu i oprogramowania) jak i również w chmurze (stała miesięczna opłata za dostęp do systemu bez konieczności zakupu)
Góra